Forum dla fanów fantastyki

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Wieszczyć o forum :). Albowiem im liczniejsza nasza zacna kompania, tym wspanialej jest razem.

#1 2009-08-23 16:08:38

Leon78657

Tancerz ostrzy

status leon78657
10303415
Call me!
Skąd: Sanok
Zarejestrowany: 2009-08-23
Posty: 407
Punktów :   

Сергей Васильевич Лукьяненко (Siergiej Wasilijewicz Łukanienko)

Chciałbym po krótce opowiedzieć o dorobku jakże utalentowanego i poczytnego rosyjskiego pisarza, fantasy i Sci-fi, Kazachstańskiego pochodzenia Сергея Васильевичя Лукьяненки.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Siergiej_%C5%81ukjanienko oto z wikipedii parę słów

http://www.lukianenko.ru/rus/ A to oficjalna strona autora niestety tylko dla osób znających rosyjski na poziomi pzrynajmniej podstwaowym, bądź angielskim w przypadkuhttp://www.lukianenko.ru/eng/

polecam szczególenie sagę o Patrolach

Offline

 

#2 2009-08-23 16:14:01

FirenSephir

Moderator

3007567
Call me!
Skąd: Mazury
Zarejestrowany: 2009-08-20
Posty: 93
Punktów :   
WWW

Re: Сергей Васильевич Лукьяненко (Siergiej Wasilijewicz Łukanienko)

Patrole obiły mi się o uszy i to w całkiem pozytywny sposób, jednakże jeszcze nie miałem okazji sam poczytać. W Twoim mniemaniu jest to dobra seria, jak się domyślam? Mógłbyś coś po krótce opowiedzieć z własnego punktu widzenia o Patrolach?


http://i262.photobucket.com/albums/ii94/Firensephir/ban.gif

Offline

 

#3 2009-08-23 16:36:24

Leon78657

Tancerz ostrzy

status leon78657
10303415
Call me!
Skąd: Sanok
Zarejestrowany: 2009-08-23
Posty: 407
Punktów :   

Re: Сергей Васильевич Лукьяненко (Siergiej Wasilijewicz Łukanienko)

Ależ oczywiście. To jest jedna z najlepszych serii jakie były są i bedą chodź nie maiłem jeszcze okazji przeczytać wszystkich, a włąśnie i tutaj ani na stronie Łukanienki ani na wikipedii nie pisze o cześci 1,5 czyli "Obliczu Czarnej Palmiry" Wladimira Wasiljiewa który jest znany chyba najbardziej z "Wiedźmina z Kijowa" ...dobrze ale pzrejdę do patroli, wiec fabułą dzieje sie pzredewszystkim w dzisiejszej Rosji (bądź w obliczu czarnej palmiry także na Ukrainie dokałdniej w Odessie i Kijowie, nie wiem też czy nie zagladaja do Winnicy i w Czechach dokaldniej w Pradze a jeszcze dokłądniej w siedziebie inkwizycji) Właśnie wspomniłem juz o inkwizycji, która tu nie jest wcale ramieniem kościoła. Bo cała książka opowiada o "innych" jak siebie zwykli nazywać, są to ludzie któryz zostali zainicjowani i mają pewne określone moce mogą  się rozwijać, i do tego pzrechodzić w jakby inny wymiar czyli zmrok, który to też ma kilka warstw, gdzie wkażdej warstwie wszystko wygląda inaczej i jest inne do tego co silniejsi inni mogą w zmroku tworzyć budynki które nie istnieja dla zwykłego przechodnia badź też pzrewidywac przyszłość (ale tylko ci najsilniejsi jak Zawulon Geser czy Like). a wiecej o Frakcjach, Są jaśni czyli ci co należą do Nocnego Patrolu i ciemni co należą do Dziennego Patrolu i jest Inkwizycja gdzie są i Jaśni i ciemni, ale już tak doświadczeni że wiedzą iz podzial ten jest tam nieistotny są całkowitym neutralem. mógłbym jeszcze długo opowiadac ale lepiej pzreczytać bądź chociaż poogladac bardzo dobre filmy na podstawie tychze ksiażek. mam nadziejez e te informację zachecą cie do pzreczytania, bo anprawde warto.

Offline

 

#4 2009-08-24 23:01:52

shar-vampire

Tancerz ostrzy

6954598
Call me!
Skąd: Zapomniana Cytadela
Zarejestrowany: 2009-08-20
Posty: 396
Punktów :   
WWW

Re: Сергей Васильевич Лукьяненко (Siergiej Wasilijewicz Łukanienko)

W życiu o kolesiu nie słyszałam o0 ale z tego, co widzę wart jest poczytania

Offline

 

#5 2009-08-24 23:39:30

FirenSephir

Moderator

3007567
Call me!
Skąd: Mazury
Zarejestrowany: 2009-08-20
Posty: 93
Punktów :   
WWW

Re: Сергей Васильевич Лукьяненко (Siergiej Wasilijewicz Łukanienko)

Leon78657 napisał:

Ależ oczywiście. To jest jedna z najlepszych serii jakie były są i bedą chodź nie maiłem jeszcze okazji przeczytać wszystkich, a włąśnie i tutaj ani na stronie Łukanienki ani na wikipedii nie pisze o cześci 1,5 czyli "Obliczu Czarnej Palmiry" Wladimira Wasiljiewa który jest znany chyba najbardziej z "Wiedźmina z Kijowa" ...dobrze ale pzrejdę do patroli, wiec fabułą dzieje sie pzredewszystkim w dzisiejszej Rosji (bądź w obliczu czarnej palmiry także na Ukrainie dokałdniej w Odessie i Kijowie, nie wiem też czy nie zagladaja do Winnicy i w Czechach dokaldniej w Pradze a jeszcze dokłądniej w siedziebie inkwizycji) Właśnie wspomniłem juz o inkwizycji, która tu nie jest wcale ramieniem kościoła. Bo cała książka opowiada o "innych" jak siebie zwykli nazywać, są to ludzie któryz zostali zainicjowani i mają pewne określone moce mogą  się rozwijać, i do tego pzrechodzić w jakby inny wymiar czyli zmrok, który to też ma kilka warstw, gdzie wkażdej warstwie wszystko wygląda inaczej i jest inne do tego co silniejsi inni mogą w zmroku tworzyć budynki które nie istnieja dla zwykłego przechodnia badź też pzrewidywac przyszłość (ale tylko ci najsilniejsi jak Zawulon Geser czy Like). a wiecej o Frakcjach, Są jaśni czyli ci co należą do Nocnego Patrolu i ciemni co należą do Dziennego Patrolu i jest Inkwizycja gdzie są i Jaśni i ciemni, ale już tak doświadczeni że wiedzą iz podzial ten jest tam nieistotny są całkowitym neutralem. mógłbym jeszcze długo opowiadac ale lepiej pzreczytać bądź chociaż poogladac bardzo dobre filmy na podstawie tychze ksiażek. mam nadziejez e te informację zachecą cie do pzreczytania, bo anprawde warto.

Dzięki, to wystarczająco zachęcające

Z patroli to niestety jedynie GRAŁEM -.- I to w moim zdaniem dość nieudane produkcje, teraz sobie przypomniałem Pomysły w grze, a zaczerpnięte jak widze wprost z książek, były świetne. Jedynie sama mechanika gry nie zachecala mnie do grania.

Jak mi wpadnie w oko ksiazka w przełożeniu na polski oczywiście, to sięgnę bez wachania


http://i262.photobucket.com/albums/ii94/Firensephir/ban.gif

Offline

 

#6 2009-08-25 10:24:04

Leon78657

Tancerz ostrzy

status leon78657
10303415
Call me!
Skąd: Sanok
Zarejestrowany: 2009-08-23
Posty: 407
Punktów :   

Re: Сергей Васильевич Лукьяненко (Siergiej Wasilijewicz Łukanienko)

FirenSephir napisał:

Z patroli to niestety jedynie GRAŁEM -.- I to w moim zdaniem dość nieudane produkcje, teraz sobie przypomniałem Pomysły w grze, a zaczerpnięte jak widze wprost z książek, były świetne. Jedynie sama mechanika gry nie zachecala mnie do grania.

Jak mi wpadnie w oko ksiazka w przełożeniu na polski oczywiście, to sięgnę bez wachania

Gra zeczywiście mechaniki i grafy moze nie ma najlepszej ale dla fana i na bezrybiu rak ryba, a ksiazki są wszystkie przełożone na polski tylko niełatwo dorwać jet mój Drogi, ale w więszkszych maistach jak twoje powinno być w jakimś Empiku czy tez w księgarni na zamówinie....Dzieki własnie wpadłem na genialny pomysł zamówienia sobie u nas w księgarni  "Quo Vadis" gdzie można zamawiać ksiażki niszowych wpolsce Autorów

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ana-promotyle.pun.pl www.pociagidzikiegozachodu.pun.pl www.neo.pun.pl www.poko-gp.pun.pl www.autocentrum.pun.pl